Archiwum

Powrót do przedszkola

22 sierpnia 2013
Trudno w to uwierzyć, ale wakacje powoli zbliżają się ku końcowi. Już prawie wszyscy wrócili z wakacyjnych podróży. Czekamy jeszcze na Olę, Laurę, Zosię i Weronikę. A w ubiegłym tygodniu ciocie zabrały dzieciaki na wycieczkę do lunaparku. Podobało się!

12 lipca 2013
W przedszkolu rozpoczyna się cykl zajęć pt. Poznaję swój kraj. Dziś dzieciaki poznawały swoje miasto. Wybrały się z ciociami na wycieczkę na ul. Piotrkowską. Maluchy dumnie kroczyły główną ulicą swojego miasta, chętnie pozowały do zdjęć przy osławionych rzeźbach. Dodatkowymi atrakcjami była przerwa na ciacho lub loda w kawiarence oraz przejażdżka tramwajem.

23 czerwca 2013
Czas szybko leci... Za nami Dzień Dziecka, bardzo ciekawy dwutygodniowy blok tematyczny dotyczący zwierząt zakończony wycieczką do zoo. Teraz dzieci rozmawiają o wakacjach i podróżowaniu. W piątek uczciły pierwszy dzień lata. Niektórzy już przeżywają wakacyjne przygody, niektórzy lada chwila wyjadą. Wszystkim życzymy udanego wypoczynku.

29 maja 2013
Domowe Przedszkole OLIWKOWY GAJ dołączyło do obchodów Dnia Sąsiada na Polesiu. Poleski Ośrodek Kultury zaprosił nas do udziału w projekcie pod nazwą POSąsiedzku AKCJA AKTYWACJA. Ciocie Magda, Asia i Magda poprowadziły zajęcia dla najmłodszych mieszkańców naszej dzielnicy. Cieszymy się, że zadomowiliśmy się w tej części miasta i miło nam było uczestniczyć w projekcie.


28 maja 2013
Za nami przepiękna uroczystość - występy dzieci z okazji Dnia Mamy i Taty. W tym roku spotkanie odbyło się Ośrodku Kultury na Karolewie, któremu serdecznie dziękujemy za gościnę. Dzieci dały z siebie wszystko, rodzice przybyli licznie i zdaje się, że wszyscy bawili się naprawdę dobrze.

13 maja 2013
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej wycieczki do Ogrodu Botanicznegu oraz z majowych zabaw na naszym placu zabaw.

26 kwietnia 2013
Z okazji zbliżającego się Dnia Strażaka zaprosiliśmy do Oliwkowego Gaju ekipę strażaków. Dzieci czekały na dzisiejszych gości z wielką niecierpliwością. Ku ich uciesze punktualnie o 10 pod przedszkole przyjechał najprawdziwszy wóz strażacki. Dzieciaki piszczały z radości. Strażacy pozwolili maluchom wejść do wozu, włączyć syrenę, hałasować na całe osiedle klaksonem i nawet polać się trochę wodą. Na koniec zaprosili dzieciaki do siedziby straży pożarnej przy ul. Retkińskiej. Na pewno wkrótce skorzystamy z zaproszenia. Serdecznie dziękujemy!

11 kwietnia 2013
Jutro obchodzimy Dzień Czekolady. Będzie pysznie :) Zachęcamy Państwa do odwiedzenia w weekend Ogrodu Botanicznego. W dniach 12-14 kwietnia będzie tam można obejrzeć wystawę prac plastycznych pt. "Zwierzęta domowe i hodowlane". Nasze dzieci również przygotowały piękne prace, a ciocie zawiozły je jakiś czas temu do botanika.

22 marca 2013
Dziś dzieciaki wybrały się na wycieczkę do łódzkiej Palmiarnii. Wyprawa była wyjątkowo udana. Zapraszamy do obejrzenia marcowych zdjęć w naszej galerii.

21 marca 2013
Choć za oknem śnieg dzieciaki powitały dziś w zielonych strojach wiosnę. Wczoraj cała grupa wspólnie wykonała pannę Marzannę, która wystartuje w konkursie pt. "Razem pożegnajmy zimę" organizowanym przez mojebambino.pl. Trzymajcie mocno kciuki za nasze utalentowane maluchy.

19 marca 2013
Zimo! Tobie już dziękujemy. Pokrzyżowałaś nam marcowe plany. Prosimy, ustąp miejsca wiośnie i wróc do nas w grudniu z pięknym śniegiem i siarczystym mrozem.

22 lutego 2013
W Oliwkowym Gaju kończą się tygodniowe warsztaty teatralne. W galerii umieściliśmy kilka teatralnych zdjęć. Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć z jednej z lekcji tańca oraz z gimnastyki korekcyjnej.

14 lutego 2013
Za nami różowo-czerwona impreza walentynkowa. A w poniedziałek idziemy odbudowywać odpornść do groty solnej. Seans w grocie to jak 3 dni pobytu nad morzem - liczymy na to, że w efekcie choroby będą nas omijać z daleka...

21 stycznia 2013
Drogie Babcie, drodzy Dziadkowie. Grypa pokrzyżowała nam plany. Zapraszamy Was za tydzień - 29 stycznia, na godzinę 10. Mamy nadzieję, że chorujące dzieci powrócą do przedszkola w komplecie i przepięknie dla Was wystąpią.

16 stycznia 2013
1 lutego w Oliwkowym Gaju odbędzie się Bal Karnawałowy. Informujemy o tym już dziś, aby mieli Państwo czas na przygotowanie przebrań dla dzieciaków.

4 stycznia 2013
Witamy w Nowym Roku! Już dziś informujemy, że uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka odbędzie się dnia 22 stycznia. Dzieci uczą się już pierwszej piosenki na tę okoliczność. A program występów dziecięcych będzie naprawdę bogaty!

21 grudnia 2012
Dziś w Oliwkowym Gaju odbyła się uroczysta wigilia. Po niej niespodziewanie odwiedziła nas kuzynka naszego Bartusia wraz z przyjaciółką. Maluchy wysłuchały koncertu kolęd w przepięknym wykonaniu. Miło nam, że rodziny naszych dzieci włączają się w życie przedszkola. Oby tak ciepłych chwil było jak najwięcej w Nowym 2013 Roku. Wesołych Świąt!

5 grudnia 2012
W Oliwkowym Gaju zaczął się piękny czas. Ciocie Magda, Asia i Magda przygotowały przepiękną zimową dekorację. Na sali jest już choinka. Dzieci niecierpliwie czekają na śnieg i oczywiście na wizytę Świętego Mikołaja. Jutro okaże się czy nasze dzieci były grzeczne i czy zasłużyły sobie na prezenty. A na 11 grudnia zaplanowana jest wielka świąteczna impreza. Pamiętajcie proszę, by tego dnia przyprowadzić dzieci najpóźniej na godzinę 9.

27 listopada 2012
To kolejny intensywny tydzień w Oliwkowym Gaju. Wczoraj obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Każdy maluch przyszedł do przedszkola z misiem, były misiowe gry i zabawy, misiowe historyjki, piosenki, wierszyki i misiowe zajęcia plastyczne. W nadchodzący czwartek wybieramy się do biblioteki na spotkanie z książką. A w piątek andrzejkowa impreza :)

21 listopada 2012
Ależ mamy zwariowany tydzień w przedszkolu. Dzieci miały profesjonalną sesję zdjęciową. Oglądały prezentację na temat zwierząt - prawie jak w kinie. Gimnastyka korekcyjna odbędzie się wyjątkowo w czwartek, a lekcja tańca w piątek (Dziewczynki, przypominamy o spódniczkach). Do tego wszystkiego przewodnim tematem tygodnia są duchy. Dzieci mają więc mnóstwo wrażeń. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z koncertu filharmonii, pokazu filmu oraz nieprofesjonalnej sesji fotograficznej :)

8 listopada 2012
Niebawem wycieczka edukacyjna do pobliskiej Biblioteki Rejonowej. Poza tym w listopadzie: obchody Dnia Pluszowego Misia, Andrzejki, zaległy koncert muzyków z Filharmonii. I jak zwykle - bardzo ciekawe zajęcia ogólnorozwojowe, taniec, gimnastyka korekcyjna i język angielski.

7 listopada 2012
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z ostatnich dni października w naszym przedszkolu.

2 listopada 2012
W dniach 5-9 listopada nasze dzieci zostaną zdiagnozowane przez logopedę.

31 października 2012
Muzycy z Filharmonii spłatali nam figla i na dzień przed zapowiedzianym koncertem odwołali spotkanie. Nie chcąc zawieść dzieci, które czekały na spotkanie z muzyką zaprosiliśmy artystkę z Akademii Muzycznej, która zagrała piękny koncert na akordeonie. Muzyków z Filharmonii trzymamy za słowo, że zagoszczą w Oliwkowym Gaju w listopadzie.

24 października 2012
Już w najbliższy piątek 26 października Oliwkowy Gaj odwiedzą policjanci. Dzieciaki nie mogą się już doczekać, a my z tego miejsca gorąco pozdrawiamy Tatę naszej Oleńki :) W kolejnym tygodniu 30 października w przedszkolu odbędzie się koncert muzyków z filharmonii. Na to wydarzenie też czekamy z niecierpliwością.

12 października 2012
Dziś w Oliwkowym Gaju odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. A już w poniedziałek wybieramy się na wycieczkę do gabinetu stomatologicznego. Chętne dzieci będę miały przegląd ząbków, a pozostałe oswoją się z gabinetem dentystycznym. Już dziś serdecznie dziękujemy za zaproszenie pani doktor Annie Dec oraz pani Katarzynie Woźniak z MAK-LASER, a także cioci Magdzie Woźniak za zorganizowanie wyprawy. Mamy nadzieję, że dzięki temu wydarzeniu dzieci nie będę bały się dentysty. Prosimy o punktualne przybycie do przedszkola, ponieważ musimy wyruszyć punktualnie o 9.

9 października 2012
Tak się składa, że w miesiącu październiku obchodzony jest Dzień Poczty, Dzień Znaczka Pocztowego i Dzień Listonosza. Dlatego ciocie w dniu wczorajszym wybrały się z dzieciakami na wycieczkę do pobliskiego urzędu pocztowego.

29 września 2012
Październik w Oliwkowym Gaju zapowiada się bardzo ciekawie. Wybiermay się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego, odwiedzi nas ekipa policjantów, odbędzie się koncert muzyków z Filharmonii, pasowanie na przedszkolaka... A i to nie wszystko. Dzieciaki! Nie chorujcie, bo naprawdę będzie fajnie :)

24 września 2012
Mamy drobny problem techniczny, ale na pewno już niebawem umieścimy w galerii zdjęcia z przedstawienia teatralnego oraz z dyskoteki, które odbyły się z okazji Dnia Przedszkolaka. Prosimy o cierpliwość.

13 września 2012 roku
Powoli nadchodzi Dzień Przedszkolaka. Z tej to okazji w Oliwkowym Gaju wystawiona zostanie sztuka pt. W Witaminowym Gaju. Spektakl odbędzie się dnia 18 września.

12 września 2012 roku
Dziś odbył się Dzień Otwarty dla Rodziców naszych Przedszkolaków. Była to okazja do zapoznania się z realizowanym programem, podręcznikami, pomocami eduakcyjnymi, planami na kolejne miesiące nauki i zabawy.

10 września 2012 roku
Nowy rok przedszkolny rozpoczął się pomyślnie i bardzo pracowicie. Od pierwszego dnia dzieci biorą udział w licznych atrakcyjnych zajęciach. Poza zajęciami realizowanymi w ramach programu wychowania przedszkolnego dzieci uczą się codziennie angielskiego. We wtorki o 10.30 dzieci uczą się dodatkowo tańca towarzyskiego. W środy o 10.30 jest gimnastyka korekcyjna. Nie brakuje nam czasu także na długie spacery, zabawę, integrację i mądre rozmowy.

23 sierpnia 2012
Wakacje powolutku dobiegają końca. A w przedszkolu trwają intensywne przygotowania przed rozpoczęciem kolejnego roku przedszkolnego. Na dzieciaki czekają nowe zabawki, książki, pomoce dydaktyczne, nowa, kolorowa dekoracja. Przygotowywany jest fascynujący program edukacyjny, a także plan zajęć dodatkowych. We wrześniu wystawiony zostanie pierwszy spektakl teatralny dla maluchów. Od września dzieci uczestniczyć będą w zajęciach z gimnastyki korekcyjnej oraz w kursie tańca. Póki co - trwa lato. Chcielibyśmy, by trwało wiecznie...

24 lipca 2012
Udało się. Byliśmy w lunaparku! Było naprawdę super! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

18 lipca 2012
W Oliwkowym Gaju wakacyjnych podróży ciąg dalszy. Wczoraj dzieci "były" w gorącej Afryce. Oglądały z ciociami afrykańskie krajobrazy w albumach - pustynie, oazy, wielbłądy, palmy. Wykonały afrykańskie korale z kolorowego makaronu. Były też tańce murzyńskie oraz słuchanie wierszyka "Bambo" Tuwima, a później pogadanka na temat koloru skóry, tolerancji, przyjaźni i pokoju. Dziś dzieci "były" w Chinach. Wykonały chińskiego smoka z materiałów odpadowych, malowały pędzelkiem chińskie znaki, próbowały jeść pałeczkami potrawy z ryżu i tańczyły improwizując przy chińskiej muzyce ludowej. Jutro dzieci "wybiorą się" do indiańskiej wioski. Ciocie zaplanowały m.in. indiańskie gry zręcznościowe, naukę indiańskiej piosenki oraz budowanie prostych tipi. A co w przyszłym tygodniu? Jeśli tylko pogoda pozwoli, chcemy uczcić połowę wakacji wycieczką do lunaparku. Trzymajcie kciuki!

13 lipca 2012
Nasze dzieciaczki podróżują po świecie. Góry, Morze Bałtyckie, Podlasie, Grecja, Tunezja, działka za miastem - przedszkolaki różnie spędzają wakacje. Te które już wróciły albo dopiero wyjadą przeżywają swoje wakacyjne przygody w przedszkolu. Złota rybka spełnia dziecięce marzenia, własnoręcznie wykonane łódeczki pływają po wzburzonym "morzu" w wielkiej misce, kurs tańców góralskich przybliża maluchy do Tatr, a zabawne czapeczki zamieniają dzieci w marynarzy. Wielką atrakcją jest też trampolina, która pojawiła się w przedszkolnym ogródku. Wszystkie maluchy chcą skakać do góry jak kangury i robią przy tym mnóstwo pisku oraz wrzasku.

27 czerwca 2012
Dziś w Oliwkowym Gaju odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego 2011/2012. Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem pt. "Piotruś Zapominalski". Następnie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz medale dla super przedszkolaków. Przypominamy, że Oliwkowy Gaj będzie otwarty przez całe lato. Ciocie przygotowały specjalny wakacyjny program z mnóstwem atrakcyjnych zajęć.

22 czerwca 2012
Dziś w naszym przedszkolu odbyła się piękna uroczystość z okazji Dnia Taty. Dzieci dały z siebie wszystko - przepięknie śpiewały piosenki, tańczyły i deklamowały wierszyki. "Ty jesteś moim skarbem, wiesz, tak bardzo bardzo kocham Cię" - wołały wszystkie maluchy razem. Panowie otrzymali od swoich pociech roślinki - drzewka szczęścia - we własnoręcznie zdobionych doniczkach. Dziękujemy za wspólną zabawę!

18 czerwca 2012
Wszystkim tatusiom przypominamy, że w nadchodzący piątek w Oliwkowym Gaju odbędzie się uroczystość na ich cześć. Serdecznie zapraszamy!

15 czerwca 2012
Do trzech razy sztuka! Aż 2 razy musieliśmy odwołać wycieczkę do zoo ze względu na niesprzyjającą pogodę. Ale wreszcie się udało i było bardzo fajnie. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

1 czerwca 2012
Pogoda spłatała nam figla, więc nie wybraliśmy się na zaplanowaną wycieczkę do zoo. Ale co się odwlecze to nie uciecze. Do zoo pójdziemy za tydzień, a Dzień Dziecka uczciliśmy wielką potańcówką. Bardzo Was kochamy, Dzieciaki! Wszystkiego najlepszego!

25 maja 2012
Po wielotygodniowych przygotowaniach dzieciaki wystąpiły dziś przed swoimi Mamami. Było dużo stresu, ale maluchy dały z siebie wszystko: deklamowały wierszyki, śpiewały po polsku i po angielsku, zatańczyły taniec ludowy i przepięknie się ukłoniły. Zostały nagrodzone gromkimi brawami, następnie obdarowały swoje mamy pięknymi własnoręcznie zdobionymi kubeczkami. Były wspólne tańce i wspólny poczęstunek. Wszystkiego najlepszego drogie Mamy! Macie fantastyczne dzieci!

23 maja 2012
Dziś pierwszy raz gościliśmy kino objazdowe. Dzieci obejrzały film dotyczący bezpieczeństwa w domu, na ulicy i podczas wakacji. Ekran był wielki, okna były szczelnie przykryte grubymi kotarami, tak więc dzieci naprawdę czuły się jak w kinie.

18 maja 2012
W Oliwkowym Gaju trwają przygotowania do obchodów Dnia Matki. Dzieciaki uczą się wierszyków i piosenek. W przygotowywanym programie znajdzie się również popisowy numer w języku angielskim oraz taniec ludowy. Zaproszenia już rozdane. Przypominamy: uroczyste spotkanie odbędzie się w piątek 25 maja o godzinie 10. Do zobaczenia!

7 maja 2012
Zapraszamy dzieciaczki wraz z rodzicami na Dni Otwarte, które odbędą się 11 i 18 maja w godzinach 9-11. Dzieci będą mogły wziąć udział w przedszkolnych zajęciach oraz zjeść pyszne drugie śniadanko w towarzystwie naszych przedszkolaków. Rodzice będą mieli okazję poznać naszą placówkę oraz zadać wszelkie nurtujące ich pytania. Zapraszamy!

27 kwietnia 2012
Wiosna, wiosna, wiosna! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki maluchów do ogrodu botanicznego.

19 kwietnia 2012
Czekamy z niecierpliwością na wystawę tulipanów w Ogrodzie Botanicznym. Gdy tylko tulipany zakwitną wybierzemy się na wycieczkę, aby zobaczyć cudowne "dywany" utkane z tych kwiatów. Tymczasem w bieżącym tygodniu dzieciaki dowiadują się wielu ciekawych informacji na temat Unii Europejskiej. Poznają charakterystyczne zwyczaje, tradycje oraz baśnie wybranych państw należących do UE. A w nadchodzącym tygodniu z okazji Dnia Ziemi dzieci wezmą udział w cyklu zajęć dotyczących ochrony przyrody pt. "Dbamy o naszą Ziemię"

4 kwietnia 2012
Dzieci obejrzały dziś przedstawienie pt. Czarodziejskie Igraszki. Śmiały się do rozpuku, a jeszcze głośniej śmiały się ciocie. Najodważniejsze maluchy miały okazję wziąć aktywny udział w pokazie i wystąpić na scenie. Wszyscy byliśmy zachwyceni odwiedzinami aktorów w Oliwkowym Gaju i chcemy jeszcze!

30 marca 2012
Dzielimy się swoją radością: Oliwkowy Gaj wkracza w trzeci rok istnienia. Z serca dziękujemy naszym Przedszkolakom - to Wasze uśmiechnięte buziaki sprawiają, że Oliwkowy Gaj jest cudownym miejscem. Dziękujemy Rodzicom - za dobrą współpracę, wyrozumiałość i ciepłe słowa pod naszym adresem. Dziękujemy wszystkim Ciociom, które opiekują się bądź opiekowały naszym maluchami - każda z Was wniosła do Oliwkowego Gaju cząstkę siebie sprawiając, że nasze przedszkole stało się miejscem niepowtarzalnym. Dziękujemy!

14 marca 2012
Dzieci wreszcie doczekały się upragnionej wycieczki do Figloraju. Bawiły się rewelacyjnie! Zapraszamy do obejrzenia marcowej galerii zdjęć.

29 lutego 2012
W dniach 6, 7 i 8 marca zapraszamy na Dni Otwarte do Oliwkowego Gaju. W godzinach 9.30-11.30 będziemy się wspólnie bawić i odpowiadać na wszelkie Państwa pytania. Możliwe jest odwiedzenie nas w innych terminach - aby umówić się na spotkanie proszę dzwonić pod numer 604-356-712.

26 lutego 2012
W najbliższym czasie nasze maluchy czeka dużo atrakcji: 5 marca w Oliwkowym Gaju odbędzie się Festiwal Zdrowego Żywienia; 14 marca wybieramy się na szaloną zabawę do Figloraju; 21 marca hucznie powitamy Wiosnę; 4 kwietnia w przedszkolu wystawiony zostanie spektakl pt. Czarodziejskie Igraszki.

22 lutego 2012
W dniu wczorajszym odbyło się ostatnie spotkanie dzieci z ciocią Natalią - psychologiem. Nasze przedszkolaki były przez 3 tygodnie diagnozowane pod względem rozwoju intelektualnego, emocjonalno-społeczenego i motorycznego. W nadchodzącym tygodniu pani psycholog będzie dyżurować w Oliwkowym Gaju i będzie do dyspozycji rodziców, którzy będą chcieli porozmawiać na temat rozwoju swoich pociech.

10 lutego 2012
Dwa diabełki, dwóch Bobów Budowniczych, dwóch piratów, miś panda, wróżka, rycerz, baletnica, biedronka, dinozaur, myszka miki i pajacyk bawili się dziś rewelacyjnie na wielkim balu karnawałowym. Było kolorowo i bardzo, bardzo wesoło.

25 stycznia 2012
Kolejna sesja literacka w bibliotece za nami. Nasze przedszkolaki bardzo lubią książki. Lubią je przeglądać i lubią słuchać jak ciocie im czytają. Trudno było im uwierzyć, że ciocie bibliotekarki odnajdywały wśród tysiąca książek akurat te, o które prosiły: o psach, o kotach, o strażakach, o dinozaurach, o pociągach, o wakacjach, o urodzinach, o piłce, o piratach, o Kubusiu Puchatku, o księżniczce, o Mikołaju, o mamie, o przedszkolu, o koleżance, o torcie. Zamówieniom nie było końca, ale ciocie bibliotekarki podołały zadaniu i odnajdywały zamawiane książki bezbłędnie. Dziękujemy!

20 stycznia 2012
Wszystkim Babciom i Dziadkom dziękujemy za przybycie na występy przedszkolaków i życzymy dużo zdrówka. Cieszcie się wnukami i żyjcie sto lat!

10 stycznia 2012
W Oliwkowym Gaju trwają przygotowania do obchodów Dnia Babci i Dziadka. Dzieciaki pilnie uczą się piosenek, wierszyków, przygotowują zaproszenia i prezenty. Już dziś gorąco zapraszamy wszystkie babcie i dziadków naszych przedszkolaków na uroczystość, która odbędzie się 20 stycznia o godz. 10.30. Do zobaczenia!

23 grudnia 2011
Wesołych Świąt! Do zobaczenia w 2012 roku!

20 grudnia 2011
W Oliwkowym Gaju już bardzo świątecznie. Dziś odbył się niepowtarzalny koncert kolęd w wykonaniu "Oliwkowy Band" w składzie: ciocia Agata - flet, ciocia Amira - gitara, ciocia Paulinka - wokal. Dzieci były zachwycone brzmieniem kolęd i występem ukochanych cioć.
Pod koniec koncertu stworzyły wspaniały chór i zaśpiewały najpiękniej jak można znane przez siebie kolędy i piosenki świąteczne. A już w piątek uroczyste spotkanie opłatkowe. Na pewno będzie wzruszająco.

6 grudnia 2011
I znów okazało się, że przedszkolaki z Oliwkowego Gaju są bardzo grzeczne. Święty Mikołaj przyszedł z workiem pełnym prezentów. Maluchy przywitały go piosenką. Później każdy (prawie każdy) usiadł Mikołajowi na kolanach i przytulił się do jego wielkiego brzucha. Można też było pociągnąć Mikołaja za brodę, żeby sprawdzić czy jest prawdziwa. Mikołaj wręczył każdemu prezent i na koniec przypomniał, że będzie wszystkich nadal obserwować. Jeśli maluchy będą grzeczne Mikołaj odwiedzi je jeszcze w domach.

25 listopada 2011
25 listopada to Dzień Pluszowego Misia. Dziś każdy przedszkolak zaprosił do Oliwkowego Gaju swojego ulubionego pluszaka. Dzieciaki przedsztawiały kolegom i koleżankom swoje maskotki, śpiewały piosenki o misiach dla misiów, bawiły się w misiowe zabawy, czytały misiowe bajki, wyklejały misiowe prace plastyczne. To był prawdziwie misiowy dzień!

4 listopada 2011
Co za dzień! Dziś Oliwkowy Gaj odwiedzili strażacy. Dzieciaki były zachwycone. Po krótkiej pogadance dotyczącej bezpieczeństwa panowie zabrali maluchy do wozu strażackiego i tam się zaczęła prawdziwa przygoda. Każdy mógł wejść do wozu, aby zobaczyć jak jest w środku. Bardzo gorąco dziękujemy strażakom za odwiedziny, cierpliwość, uśmiech, lekcję wychowawczą i wspaniałą atmosferę.

20 października 2011
Z radością informujemy, że młodszy brat Domowego Przedszkola OLIWKOWY GAJ - Żłobek TEOFILUŚ został wpisany do Rejestru Żłobków Urzędu Miasta Łodzi. Jesteśmy pierwszym klubem malucha, który przekształcił się w niepubliczny żłobek zgodnie z wszystkimi założeniami ustawy "żłobkowej" z lutego 2011 roku.

19 października 2011
W Oliwkowym Gaju odbył się dziś od dawna oczekiwany koncert muzyków z Łódzkiej Filharmonii. Dzieci przepięknie reagowały na dźwięki muzyki, zachwycały się instrumentami, tańczyły, śpiewały, a niektórzy mogli nawet dotknąć trąbki, na której grał dla nas pan Grzegorz. Dzieci podziękowały gościom głośnymi brawami.

14 października 2011
Tradycyjnie w Dzień Nauczyciela w Oliwkowym Gaju odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Nowe dzieciaki solennie przyrzekły być przedszkolakami na medal, a nasi starsi podopieczni odnowili przyrzeczenia. Było miło, uroczyście, a po wszystkim odbyła się wielka feta na cześć przedszkolaków, a także cioć, bo Dzień Nauczyciela to w końcu także ich święto.

28 września 2011
Dziś dzieciaki wybrały się z ciociami na wycieczkę do biblioteki. Były pod wrażeniem ogromnej liczby książek w jednym miejscu. Dowiedziały się, że każde z nich może się do biblioteki zapisać i wypożyczać stamtąd książki do domu. Ciocie czytały na głos bajki, opowiadania i wierszyki wybrane przez maluchy. Niebawem znów wybierzemy się do biblioteki mając nadzieję, że wszystkie nasze przedszkolaki zarażą się na całe życie miłością do książek.

20 września 2011
Dziś dzieciaki wybrały się na pierwszą wycieczkę w roku przedszkolnym 2011/2012. Były w grocie solnej - zbudowanej z brył solnych z Morza Martwego i z Pakistanu. Jeden seans w grocie to jak trzy dni pobytu nad morzem. Przedszkolaki świetnie bawiły się w soli przy dźwiękach szumu fal i przy dodatkowych efektach świetlnych (koloroterapia). Po wyjściu z groty starszaki pytały: "Ciociu, a kiedy tu znów przyjdziemy?"

31 sierpnia 2011
I po wakacjach... Dzieci otrzymały dziś dyplomy ukończenia wakacyjnego przedszkola. Były dumne i uśmiechnięte. Już jutro rozpoczęcie kolejnego roku przedszkolnego.
Obiecujemy - będzie super!

5 sierpnia 2011
Wakacje w pełni, więc urządziliśmy dziś wielki wakacyjny piknik! Spakowaliśmy II śniadanko do koszyków, zabraliśmy kocyki i ruszyliśmy na trawkę, aby spędzić cały dzień na świeżym powietrzu. Śniadanko było wyjątkowo pyszne. A po posiłku - zabawy i szaleństwa w ogródku. Gry, konkursy, mnóstwo śmiechu i radości. A na koniec warsztaty garncarskie - dzieciaki były brudne od stóp do głów!

19 lipca 2011
Nie do wiary! Oliwkowy Gaj odwiedził skunks! Wczoraj gościliśmy pracowników "Hotelu dla zwierząt" przy ul. Kosodrzewiny w Łodzi, który jest nietypowym schroniskiem dla porzuconych czworonogów, ptaków i innych zwierząt. Ze skunksem przyjechały 2 pieski, nazwane przez dzieci Felcią i Katką oraz maleńkie kociątko ochrzczone imieniem Gucio. Dzieci były zachwycone! Rozmawiały o tym, że zwierzęta to nie pluszaki, że mają uczucia, że nie wolno ich ranić, krzywdzić, porzucać. Mamy nadzieję, że ta lekcja na długo pozostanie w serduszkach naszych przedszkolaków.

29 czerwca 2011
Informujemy, że Oliwkowy Gaj będzie otwarty w lipcu i sierpniu. Ciocie przygotowały niezwykle ciekawy program na wakacje. Dzieciaki na pewno nie będą się nudzić!

28 czerwca 2011
Dziś w Oliwkowym Gaju odbyło się oficjalne zakończenie roku przedszkolnego 2010/2011. Uroczystość połączona była z symbolicznymi obchodami dnia taty. I tak nasze maluchy najpierw deklamowały wierszyk i śpiewały piosenki, następnie rozdały tatusiom własnoręcznie wykonane prezenty, aż wreszcie otrzymały dyplomy i pamiątki. Tatom życzymy pociechy ze swoich szkrabów, a naszym przedszkolakom kolorowego, pełnego atrakcji lata.

1 czerwca 2011
Dzień Dziecka! Wszystkim naszym kochanym przedszkolakom życzymy wspaniałego, długiego dzieciństwa i mnóstwo radości każdego dnia. Mamy nadzieję, że zapamiętacie na długo wyprawę do zoo, gry i zabawy przygotowane dla Was przez ciocie, przepyszne lody i niespodzianki, na które tak niecierpliwie czekaliście.

28 maja 2011
W najbliższy poniedziałek przedszkolaki wybierają się na wycieczkę do zoo. Czekają na tę wyprawę już od dawna. Nie mogą doczekać się spotkania ze słoniem, z żyrafami i zebrami. Wycieczka zapoczątkuje obchody Dnia Dziecka w Oliwkowym Gaju. W nadchodzącym tygodniu nasze dzieci czeka jeszcze wiele innych atrakcji...

26 maja 2011
Dzieci przygotowywały się do dzisiejszego dnia od wielu tygodni. Uczyły się wierszyków i piosenek o mamach i dla mam. Robiły laurki i piękne naszyjniki. Rozmawiały o swoich mamach, o tym jak bardzo je kochają i jak bardzo są im za wszystko wdzięczne. W Dzień Matki mamy naszych maluchów spotkały się w Oliwkowym Gaju, aby obejrzeć przedstawienie przygotowane przez dzieci. Wiele pań wzruszyło się na widok swoich pociech deklamujących drżącymi głosami wierszyki. Wszystkie mamy obdarowane zostały własnręcznie wykonanymi prezentami, a później włączyły się do zabawy i tańczyły, śpiewały i grały razem ze swoimi skarbami.

21 kwietnia 2011
Dziś w Oliwkowym Gaju odbyło się uroczyste "jajeczko" Wielkanocne. Odświętnie ubrane dzieci od rana wspólnie tworzyły pisanki. Później przy pięknie ozdobionym i ukwieconym stole dzieliły się jajkiem, składając sobie wzajemnie serdeczne życzenia.

30 marca 2011
Oliwkowy Gaj zamienił się dziś w najprawdziwszy teatr. Odwiedził nas fantastyczny Teatr Lalek Igraszka z przepiękną bajką pt. „Magiczny miód”. Lalki i muzyka stworzone przez profesjonalistów zrobiły na dzieciach niesamowite wrażenie. Maluchy żywo reagowały na akcję, śmiały się w głos, chwilami troszkę bały. Sztukę oglądały z otwartymi buziami, głośno biły brawo, a po zakończeniu miały szansę obejrzeć lalki z bliska i zadać mnóstwo dociekliwych pytań aktorom.

21 marca 2011
Dziś dzieci uroczyście przywitały wiosnę. Wszystkie przyszły do przedszkola ubrane na zielono. Pracując w grupach stworzyły 2 wiosenne plakaty, które zaraz znalazły swe miejsce w przedszkolnej galerii. Na koniec dzieci głośno zaśpiewały: Wiosno, wiosno śliczna królewno witaj wśród nas!

10 marca 2011
Trwają zapisy do grupy 2 i 3-latków, która powstaje w naszej filii przy ul. Kwiatowej 15 w Łodzi (pogranicze Teofilowa i Złotna). Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 604-356-712. Jednocześnie informujemy, że trwają także zapisy do Domowego Przedszkola OLIWKOWY GAJ na Karolewie na rok przedszkolny 2011/2012.

7 marca 2011
W ubiegłym tygodniu nasze maluchy zostały zdiagnozowane przez specjalistę pod kątem prawidłowej postawy ciała. Badanie odbyło się w formie zabawy, w związku z czym dzieci nie były narażone na niepotrzebny stres.

25 lutego 2011
Dziś w Oliwkowym Gaju odbył się cudowny bal karnawałowy. Przebrali się wszyscy i niektórych naprawdę ciężko było rozpoznać. Nastroje dopisywały, a serduszka przedszkolaków mocno biły z wrażenia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

14 lutego 2011
Dziś obchodziliśmy Maluszkowe Walentynki. Wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane na czerwono. Podczas zajęć dowiedziały sie, gdzie znajdują sie ich serduszka. Dużo rozmawiały o uczuciach i ich okazywaniu. Były tańce z czerwnonymi balonami, serduszkowe wydzieranki z czerwonej bibuły, a podczas lekcji języka angielskiego, wszystkie maluchy wołały chórem "I love you!".

24 stycznia 2011
W miniony piątek w Oliwkowym Gaju odbyła się bardzo wyjątkowa uroczystość. Obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Dzieci pierwszy raz w życiu występowały publicznie i choć nie brakowało tremy, spisały się na medal. Babcie i dziadkowie byli naprawdę wzruszeni. Głośno bili brawo po każdej piosence i wierszyku, a na końcu zatańczyli i zaśpiewali wraz ze swymi wnuczętami.
Wszystkiego najlepszego, drogie Babcie i drodzy Dziadkowie. Dziękujemy, że przybyliście tak licznie.

20 grudnia 2010
W najbliższy czwartek w Oliwkowym Gaju odbędzie się uroczyste spotkanie wigilijne. Dzieci przez cały grudzień przygotowywały się do nadchodzących świąt. Ufamy, że spędzą Boże Narodzenie świadome niezwykłości tych dni, otoczone kochającymi ich bliskimi...

7 grudnia 2010
Dziś Oliwkowy Gaj zamienił się w najprawdziwszą filharmonię. O godzinie 9.30 odbył się koncert z udziałem pracowników łódzkiej filharmonii. Dzieci były zafascynowane instrumentami, przepiękną grą, śpiewem, a także ciekawostkami, które opowiadała jedna z pań. Przez cały czas trwania koncertu nasze mądre smyki siedziały w skupieniu. Sporo dzieci przepięknie reagowało na dźwięki. Uśmiechały się, biły głośno brawo, niektóre nawet tańczyły. Już nie możemy doczekać się kolejnego koncertu.

6 grudnia 2010
Wszystkie dzieci w Oliwkowym Gaju są bardzo grzeczne (lub w najgorzym razie starają się takimi być). Dlatego Święty Mikołaj postanowił odwiedzić nasze maluchy. Zaskoczył wszystkich, gdy wszedł do przedszkola głośno wołając: ho ho ho! Zapadła cisza i wszystkie oczy skierowały się na miłego gościa. Worek z prezentami był imponujących rozmiarów. Każdy przedszkolak usiadł Mikołajowi na kolanach, nikt nie stchórzył, nikt nie płakał. Nikt też nie dostał rózgi pomimo obaw niektórych maluszków.

29 listopada 2010
Kolejny niezwykły dzień w Oliwkowym Gaju! Ciocie w przebraniach cyganek zorganizowały dzieciakom andrzejkowy bal. Było wspólne wróżenie, przedszkolaki miały okazję lać nawet woskiem przez magiczny klucz. Później była najprawdziwsza dyskoteka, w dodatku w przebraniach. Na parkiecie szaleli: policjant, pilot, motylek, tancerka, kotek, myszka Mini, Indianie, żaba i piłkarz. Zapraszamy do obejrzenia listopadowej galerii zdjęć.

25 listopada 2010
To był dzień pełen wrażeń! W Oliwkowym Gaju odbyły się warsztaty malarskie. Dzieciaki stworzyły niezwykłe prace malując gąbkami, watą, korkiem i papilotami. Zajęcia podobały się wszystkim bez wyjątku. Po warsztatach odbyło się wspaniałe misiowe przyjęcie, bo przecież 25 listopada to Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Wszystkie przedszkolne misie wystrojone w kolorowe czapeczki zasiadły do stołu z przejętymi przedszkolakami - było naprawdę wesoło!

22 listopada 2010
Dziś ciocia Ania poprowadziła ostatnie, czwarte zajęcia logopedyczne w Oliwkowym Gaju. Dzieciaki zostały zdiagnozowane pod kątem prawidłowego rozwoju mowy. Również rodzice mieli szansę spotkać się z logopedą, by dowiedzieć się więcej na temat poziomu rozwoju mowy swojego malucha. Przedszkolaki na pożegnanie obiecały cioci Ani, że będą starać się mówić najpiękniej jak to możliwe.

9 listopada 2010
W poniedziałek (8.11.2010) w Oliwkowym Gaju odbyło się pierwsze spotkanie z logopedą. Dzieci brały udział w zajęciach z logorytmiki i były diagnozowane pod kątem prawidłowego rozwoju mowy. Kolejne spotkanie 15 listopada.

30 października 2010
W ostatni czwartek października w Oliwkowym Gaju odbyły się warsztaty fotograficzne. Poprowadził je wujek Marek - fotoreporter. Dzieci miały okazję obejrzeć profesjonalny sprzęt fotograficzny i mnóstwo ciekawych zdjęć. Wujek wytłumaczył, którędy zdjęcia wpadają do aparatu i na co trzeba zwracać uwagę podczas fotografowania. Pokazywał jak należy trzymać aparat i namawiał do fotografowania wszystkiego, co wydaje się przedszkolakom ciekawe. Wreszcie każdy maluch mógł wcielić się w rolę fotoreportera. Dzieciaki wystrojone w specjalne kamizelki prasowe dostały do ręki aparat i pod czujnym okiem profesjonalisty robiły swoje pierwsze przedszkolne zdjęcia.

14 października 2010
Dziś był bardzo uroczysty i wyjątkowy dzień. W Oliwkowym Gaju odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Odświętnie ubrane dzieci wystroiły się w akademickie czapki i solennie obiecały być wzorowymi przedszkolakami. Pasowanie odbyło się przy pomocy gigantycznego ołówka i zostało zakończone rozdaniem kolorowych dyplomów. Dzieciaki pękały z dumy!

30 września 2010
Ostatni tydzień września minął pod znakiem odwiedzin w Oliwkowym Gaju. W poniedziałek 27 września w przedszkolu zawitała bardzo miła doktor Gosia - stomatolog. Przedszkolaki wysłuchały bajki o robakach zębowych i o tym, jak się przed nimi strzec. Później otwierały bardzo szeroko buzie i przekonały się, że spotkanie z dentystą wcale nie musi być straszne. Pod czujnym okiem cioci Gosi wyszorowały ząbki. Później zęby miały szorowane wszystkie lalki i przedszkolne misie. Dzień później przedszkolaki odwiedził hodowca niezwykłych zwierząt - wujek Marcin, który przyjechał do przedszkola w towarzystwie swojego ukochanego żółwia i najprawdziwszego gekona. Dzieci były zafascynowane obecnością zwierzaków. Mogły je nakarmić, obserwować z bardzo bliska i zadać tysiąc dociekliwych pytań dotyczących zwierząt. Wujek Marcin obiecał odwiedzić nas ponownie. Zapraszamy!

28 lipca 2010
Z radością informujemy, że w dniu 27 lipca 2010 roku Domowe Przedszkole OLIWKOWY GAJ zostało wpisane do ewidencji placówek niepublicznych Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Łodzi, nr ew. Ed. VIII.4320-IFWP/1/10.

1 kwietnia 2010
Od kwietnia 2010 roku zapraszamy maluchy na dni adaptacyjne. Dzieci, które nie uczęszczały dotychczas do przedszkoli, będą miały okazję przyzwyczaić się do nowych okoliczności, pobawić się z rówieśnikami, wziąć udział w zajęciach plastycznych, muzycznych i sportowych. Rodzice będą mogli sprawdzić czy ich pociechy są już gotowe na to, by stać się przedszkolakami, a także to jak sami radzą sobie z rozłąką z dzieckiem. W celu zapisania dzieci na zajęcia prosimy dzwonić na numer telefonu 604-356-712.